Dołącz do nas:

Capoeira - Zapisy

 

Tel: 794-008-834 Przemysław Borek
Tel: 880-265-792 Janusz Borek

 

Jak mogę się zapisać i co musze mieć ?

Wystarczy przyjść na trening i zabrać ze sobą chęci . Wystarczą spodenki , koszulka oraz woda mineralna. Obuwie jest zbędne, gdyż ćwiczymy boso.

Co to jest Capoeira?

Capoeira jest sztuką walki zawierającą w sobie elementy tańca oraz akrobatyki. Jest wyjątkową i odmienna walką od innych znanych, ponieważ treningom i całej kulturze towarzyszy niepowtarzalna muzyka grana na ciekawych instrumentach afro-braylisjkich. rozwija wszechstronnie ciało i umysł.

Ile musze mieć lat, aby zacząć i kto może trenować ?

Założeniem Capoeira jest nie tylko kondycja ciała, ale zabawa ruchem i ciekawość jedności tańca, walki i gry. Dlatego Capoeira ćwiczyć mogą wszystkie grupy wiekowe, niezależnie od płci. Mogą trenować dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy !!!

Co mogę osiągnąć trenując, czy nie jest to monotonne i nudne ?

Capoeira, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie składa sie tylko i wyłącznie z elementów akrobatycznych. Elementy te są tylko jej dodatkiem i nie stanowią o umiejętnościach Capoeristas. Capoeira to kopnięcia, czasem bardzo mocne oraz niebezpieczne. To uniki i uderzenia rękoma i głową. To podcięcia oraz walka w parterze. Ponadto trenując uczymy sie grać na instrumentach afro-brazylijskich oraz języka portugalskiego. Co roku organizowane są egzaminy na corda - stopnie ( tak jak w innych sztukach walki jak karate , judo ... ) Osoby początkujące jadą raz w roku wraz z całą grupą na warsztaty połączone z egzaminami. Dla osób początkujących to Batizado ("chrzest") , a dla osób juz mających corda to Troca de corda ( "zamiana sznura/stopnia")

Na to wielkie wydarzenie przyjeżdżają wszystkie sekcje grupy z innych miast z całego kraju. Głównymi gośćmi są Brazylijczycy oraz Mestre grupy(czyli mistrz). Jest to niesamowite wydarzenie o niepowtarzalnym klimacie. Podczas tej imprezy odbywają się wspólne treningi prowadzone przez gości oraz widowiskowe pokazy. Podczas ostatniego dnia Capoeristas pokazują swoje umiejętności, a Mestre nadaje im stopnie, na jakie zasługują. W ciągu roku odbywają sie również zjazdy, warsztaty oraz pokazy.

Ile to kosztuje?

Pierwszy trening jest zawsze gratis, tak abyś mógł bez żadnych zobowiązań spróbować i zdecydować czy odpowiada Ci taka forma fizycznej aktywności.

Więcej informacji na temat składki za zajęcia , ubezpieczenia i formalności dowiesz się u prowadzącego zajęcia.

FAQ: